Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

BAFRA MUSİKİ CEMİYETİ YEŞİLCAM KONSERİ (2018)

6 sene önce
873 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

TÜRK MUSIKİSİ’ NİN DUAYENLERİ BAFRA’ DA BULUŞTU
Şefliğini bestekar Celalettn Demir’ in yaptığı, 23 Aralık 2018 tarihinde, Bafra Belediyesi Kültür Merkezi’ nde, saat 19.00′ da gerçekleşen; Bafra Musıki Cemiyet i, TSM Korosu’ nun ” Yeşilçam Şarkıları ” Konseri muhteşem ve anlamlı görüntülere sahe oldu.
Konserin önemli bir başka özelliği, Türk Musıkisi’ nin duayen sanatçılarını da konserde yer almalarıydı. Bu duayen sanatçılar arasında; TRT Ses sanatçılarından Canan Sezgin Geylan’ ın sanatçı, bestekar babası Muhterem Sezgin, Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuarı TSM Şefi, bestekar Cavit Ersoy, Samsun Devlet Korosu Şef ve keman sanatçısı, besteci Ahmet Sedat Mete, Samsum Sanat Merkezi ve TSM Koro Şefi, besteci Osman Ergen, bestekar Ahmet Aykaç, Samsun ADD TSM Korosu ses sanatçıları ile kalabalık izeyici topluluğu konserde yer aldı.
2 Bölümden oluşan konserde; ses ve saz sanatçılarının kostümleri, TRT Ses Sanatçıları’ nın kıyafetleri kadar şık ve güzel bir sahne görüntüsü verdi.
Şarkılar okunurken; Koro Şefi Celalettin Demir’ in izleyici musıkiseverleri de zaman zaman okunan şarkıları birlikte okumaya davet etmesi; konsere apayrı bir güzellik ve renk kattı.
Ayrıca şarkılar sahnede icra edilirken; ses sanatçılarının sağa ve sola doğru hafif sallanarak oluşturdukları görüntü, renkve zevk birliğinin seyircilere olumlu yansıyan bir başka güzelliğiydi.
Koro ses sanatçıları Neriman ve İbrahim tabak çiftinin ” Sen kalbimin mehtabısın ” adlı şarkıyı birlikte düet şeklinde okuyup, sanede dans etmeleri de büyük alkış aldı.

BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.